Wysowa-Zdrój to nie tylko woda mineralna

Jest taki zakątek w całej naszej pięknej Polsce, który koniecznie warto odwiedzić. Przede wszystkim dla przepięknych krajobrazów, których uroda zachwyca niejednego podróżnika o każdej porze roku, każdej porze dnia i nocy. To coś specjalnego dla entuzjastów niesamowitych widoków, estetów naturalnego przyrodniczego piękna. Wysowa-Zdrój zapewnia wszystkie te atrakcje i wrażenia estetyczne z najwyższej półki.

Wysowa-Zdrój to miejscowość położona w południowej Polsce, na terenie województwa małopolskiego, w powiecie gorlickim. Wieś ta zamieszkiwana jest przez zaledwie 700 mieszkańców, co jednak nie stoi na przeszkodzie, by istniejąca tutaj baza noclegowa [informacje tu: https://meteor-turystyka.pl] zapewniała i gwarantowała najwyższy komfort i najlepszą cenę, przybywającym tutaj turystom. Warto oczywiście dodać, że miejscowość ta już od jakiegoś czasu posiada status uzdrowiska polskiego, stąd ruch turystyczny z roku na rok zwiększa się systematycznie, bo nie brakuje chętnych, którzy z chęcią podreperowaliby swoje zdrowie.

Wysowa-Zdrój przyjmie każdego, kto zarówno chce zadbać o swoje zdrowie, jak i po prostu wypocząć w atrakcyjnych okolicznościach przyrody. Nie braknie nam tu jodu ani świeżego powietrza, najskuteczniejszym lekiem dla duszy, jak i ciała będą wędrówki w nieznane po tutejszych szlakach turystycznych, które pokonywać możemy zarówno pieszo, jak i rowerami. Również pasjonaci historii na pewno docenią tę miejscowość, bo założona została już w XIV wieku na prawie magdeburskim. Otaczające ją góry Beskidu Niskiego mogą przyprawiać zarówno o dreszcze, jak i zawroty głowy.

Przebywając tu, koniecznie powinniśmy wybrać się na szlak górski, ale sama miejscowość oczywiście również ma wiele do zaoferowania. Przede wszystkim znana jest z Pijalni Wód Mineralnych, których koniecznie musimy spróbować! A nawet wypić w rozsądnych ilościach dla lepszego zdrowia i samopoczucia. Najbardziej znaną wodą tych stron jest Wysowianka, do typowo leczniczych należą jednak "Franciszek", "Henryk" i "Józef". Przepiękne panoramy z tego miasta i na miasto, interesujący park zdrojowy, właściwości i usługi lecznicze tej miejscowości, to wszystko sprawia, że każdy poczuje się tutaj zrelaksowany, odbuduje swoje zdrowie, a na pewno przyzwoicie wypocznie. To miejscowość, która zdecydowanie nie powinna ujść naszej uwadze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz