Wakacje w Sielpi Wielkiej

Województwo Świętokrzyskie jest zdecydowanie zbyt mało doceniane przez turystów. A szkoda, bo znajdują się tu naprawdę przepiękne tereny doskonałe do odpoczynku po ciężkim roku spędzonym za biurkiem w pracy. Jeżeli jeszcze nie wiesz, gdzie spędzić zbliżający się wielkimi krokami urlop, to pomyśl nad tym czy zamiast jechać do zatłoczonych nadmorskich kurortów nie lepiej spróbować czegoś nowego? Wybierz się w okolicę Wzgórz Koneckich i skorzystaj ze świetnej bazy noclegowej jaką oferuje Sielpia Wielka.

Ta nieduża turystyczna miejscowość położona jest nad zalewem Czarnej Koneckiej. Są to doskonałe tereny do aktywnego wypoczynku. Nad samym jeziorem znajdują się plaże, na których nie tylko możesz skorzystać z kąpieli słonecznych, ale również trochę się poruszać i na przykład zagrać ze znajomymi w siatkówkę plażową. Jeżeli jednak preferujesz bierny wypoczynek, to uważaj na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Są one bardzo zdradzieckie zwłaszcza nad wodą. Nawet jeżeli niebo jest lekko zachmurzone, to przy lekkim wiaterku może cię słońce bardzo opalić. Aby uniknąć poparzeń słonecznych, zawsze przed wyjściem na plażę smaruj dokładnie całe ciało kremem z filtrem przeciwsłonecznym.

W przypadku, gdy znudzi ci się przebywanie na plaży możesz wejść do wody i wykąpać się na strzeżonym kąpielisku pod okiem przeszkolonego ratownika. W bezpośrednim sąsiedztwie plaży znajdują się również wypożyczalnie sprzętów wodnych. Już za kilkanaście złotych za godzinę możesz wypożyczyć w nich kajak lub rowerek wodny i udać się na wycieczkę po zalewie. Pamiętaj jednak, aby zawsze mierzyć siły na zamiary. Jeżeli nie dysponujesz rewelacyjną kondycją fizyczną, to nie oddalaj się zbytnio od linii brzegowej. Nie sztuką jest daleko wypłynąć – trzeba jeszcze móc wrócić do przystani.

W Sielpi Wielkiej nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem noclegu nawet w szczycie sezonu turystycznego. Znajduje się tu bowiem dużo obiektów noclegowych o zróżnicowanym standardzie (noclegi Sielpia Wielka z meteora). Jeżeli jednak nie chcesz tracić czasu na sprawdzanie warunków noclegowych w poszczególnych pensjonatach, to przed przyjazdem do Sielpi przeglądnij fora internetowe w poszukiwaniu opinii o poszczególnych kwaterach. Interesujące cię opinie najprościej znajdziesz w internecie, wpisując w okienku wyszukiwarki frazę “noclegi Sielpia Wielka”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz