Na narty do Zwardonia

Gdy zaczyna się sezon zimowy do życia budzą się wszelkiego rodzaju zimowe kurorty i uzdrowiska, których w Polsce jest naprawdę bardzo dużo. Świetnie rozwinięta baza noclegowa oraz niesamowicie bogate zaplecze kulinarne czynią wybór miejsca bardzo trudnym. Ferie zimowe z pewnością warto jednak spędzić w Polsce, gdyż od wielu już lat krajowe zimowiska mogą się pochwalić infrastrukturą turystyczna godną wielu zachodnich miejscowości wypoczynkowych. Gdzie zatem pojechać, aby nie nadwyrężyć za bardzo domowego budżetu, a jednocześnie świetnie się bawić zarówno w gronie przyjaciół, jak i z dziećmi czy w samotności? Jest wiele możliwości. Wystarczy podpytać zwolenników białego szaleństwa, aby usłyszeć, że jedną z najciekawszych miejscowości do pierwszych kroków stawianych na śniegu jest Zwardoń.

Zwardoń to malutka miejscowość położona mniej więcej 690 m n.p.m. w województwie śląskim pomiędzy trzema bardzo malowniczymi i nietkniętymi ręką człowieka ani ciężkim przemysłem przełęczami – Przysłop, Zwardońską i Graniczne. Centrum Zwardonia mieści się właśnie na samym środku Przełęczy Zwardońskiej, tuż przy granicy z pobliską i równie malowniczą Słowacją. Wioska ta jest znana przede wszystkim jako kapitalne miejsce zimowego wypoczynku. Dlaczego?

Otóż dzieje się tak głównie za sprawą wspaniale rozwiniętej infrastruktury turystycznej oraz bardzo zadbanej i stosunkowo niedrogiej jak na polskie standardy sieci wyciągów narciarskich. Lokalny specyficzny mikroklimat powoduje, że w Zwardoniu pokrywa śnieżna utrzymuje się czasami nawet do końca kwietnia, co jest bez wątpienia ewenementem na skalę europejską.

Zwardoń oferuje noclegi [informacje tu: meteor-turystyka.pl] przyjezdnym w bardzo wielu kwaterach prywatnych, w lokalnych schroniskach oraz gospodarstwach agroturystycznych. Nie może tutaj zabraknąć również ciekawych obiektów wczasowo-wypoczynkowych, idealnych dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. Nie ulega wątpliwości, że po zabawy na śniegu warto przyjechać właśnie do Zwardonia. Ta mała i stosunkowo niepozorna wioska to mekka polskich sportów zimowych, która zadowoli nawet najbardziej wybredne gusta i guściki oraz niesamowicie indywidualne wymagania. Wystarczy tylko spakować plecak i narty, i ruszyć przed siebie. Zwardoń czeka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz