Koszalin – piękne miasto Pomorza

Koszalin to jedno z wielu miast w województwie pomorskim. Nie tak dawno opisywaliśmy Wam Jastrzębią Górę (fireworks.com), która również znajduje się w tym województwie. Jego wyjątkowe położenie nieopodal Morza Bałtyckiego, nad samym jeziorem Jamno (googlemaps.com) sprawia, że to doskonały punkt wakacyjnych wycieczek. Bez względu jednak na porę roku, możemy tu liczyć na niesamowite atrakcje, które z każdym rokiem się rozwijają. Oferta turystyczna jest niezwykle różnorodna, toteż każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Koszalin znajduje się w pobliżu takich kurortów jak Mielno, Łazy i Sarbinowo. Tu wakacje są prawdziwą przyjemnością, o czym sami powinniśmy się przekonać.

W Koszalinie znajdziemy wiele ciekawych atrakcji, które urozmaicą nasz pobyt, wśród największych atutów, wymienić należy przede wszystkim Górę Chełmską. To święte miejsce, które czczone było już w czasach pogańskich. W jego skład wchodzą Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, wieża widokowa, tablice pamiątkowe i informacyjne, pomniki oraz liczne szlaki. Budowle tu umiejscowione pochodzą z XX wieku, jednak historia miejsca sięga wiele wieków wstecz. Oprócz tego, w Koszalinie możemy zobaczyć takie miejsca jak Katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP, pochodząca z roku 1333.
Kolejnym punktem wartym uwagi jest kaplica św. Gertrudy z XVI wieku. Dobrze jest też zapoznać się z murami obronnymi pochodzącymi z XVI wieku, Pałacem Młynarza z XIX wieku. To obiekty, które zachwyca nas swoją architekturą. Jest też do dyspozycji zwiedzających Domek Kata z XV wieku, Gmach Poczty i Rejencji oraz Kościół Zamkowy z XIII wieku. Wszystkie te miejsca zapewniają nam godziny wśród wyjątkowych miejsc. Nie można jednak zapominać, że w Koszalinie śmiało można korzystać ze sportów wodnych na Jeziorze Jamno, które cieszą się dużym powodzeniem. Tu żagle i wędkarstwo wiodą prym.

Koszalin to ciekawa baza wypoczynkowa (meteor-turystyka.pl), złożona z licznych hoteli, pensjonatów i prywatnych kwater. Wybór konkretnego miejsca, zależy od naszych preferencji, które warto określić na długo przed planowanym wyjazdem. Wcześniejsza rezerwacja kwatery, wiąże się także z możliwością znalezienia prawdziwej okazji, co znacząco może obniżyć koszty związane z pobytem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Koszalin – piękne miasto Pomorza

  1. kokoś pisze:

    Koszalin super miasto i warto tam pojechać!

Dodaj komentarz