Jastrzębia Góra – atrakcyjne miejsca

Miejscowości leżące w województwie pomorskim cieszą się popularnością wśród turystów. Większość z nich ma na swoim terenie piaszczyste plaże, na których turyści chętnie spędzają czas. Warto jednak wybrać się w miejsce, które ma do zaoferowania coś więcej niż tylko plaże – piękne krajobrazy, różne możliwości dla osób aktywnych fizycznie czy odwiedzenie latarni morskiej – wszystkim tym może poszczycić się malownicza Jastrzębia Góra.

Najciekawsze miejsca Jastrzębiej Góry

Ta letniskowa miejscowość pełna jest miejsc, które warto zobaczyć. Naturalnie największą jej atrakcję stanowi plaża – piaszczysta, do której prowadzą strome schody lub zejścia, gdyż leży zaraz przy klifie. Są tam wydzielone strzeżone kąpieliska, zatem można się kąpać bez obaw pod okiem czujnego i doświadczonego ratownika. Po kilkugodzinnym opalaniu się i zażywaniu kąpieli można pójść na Promenadę Światowida będącą centrum Jastrzębiej Góry – znajdują się tam liczne restauracje, a także miejsca, w których w okresie letnim organizowane są konkursy karaoke, ale także występy znanych polskich artystów. Punktem, którego nie można nie zobaczyć spędzając czas w tej nadbałtyckiej miejscowości jest obelisk „Gwiazda Północy”, który powstał w 2001 roku w miejscu, które jest najdalej wysuniętym na północ punktem na wybrzeżu. Latarnia morska jest kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć. Jest ona wyjątkowa z kilku przyczyn: przede wszystkim została wybudowana w 1822 roku, jest zatem najstarszym tego typu obiektem w Polsce. Ponadto latarnia nosi imię Stefana Żeromskiego, a to za sprawą „legendy”, według której pisarz właśnie w latarni miał tworzyć swoją powieść „Wiatr od morza”. Oczywiście nie jest to prawdą. Dzisiaj w dalszym ciągu można zwiedzać ten obiekt, którego wysokość wynosi 32 metry – można więc podziwiać panoramę Jastrzębiej Góry, Rozewia i okolic.

Noclegi – Jastrzębia Góra

Nietrudno zauważyć, że w Jastrzębiej Górze nie brakuje atrakcji, które mogą przyciągać turystów, właśnie dlatego letnisko w lipcu i sierpniu jest oblegane przez wczasowiczów. Dobrze więc, by osoby chcące spędzić tam swój urlop zadbały o to, by jeszcze na kilkanaście dni przed wyjazdem znaleźć bazę noclegową (noclegi Jastrzębia Góra). Można zdecydować się na pobyt w hotelu, prywatnej kwaterze lub którymś z komfortowych pensjonatów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz