Ferie zimowe w bajecznym Borsku

Zima to okres, kiedy głównym celem wypraw wypoczynkowych są przede wszystkim góry. Dla fanów sportów zimowych jest to oczywisty kierunek. Trzeba jednak pamiętać, że możliwości uprawiania narciarstwa czy innego białego szaleństwa jest możliwa także w miejscach, które bywają zaskakujące. Niewątpliwie dla wielu osób sporym zaskoczeniem może być fakt, że sporty zimowe można uprawiać nawet na Kaszubach.

Znalezienie dobrego miejsca noclegowego na Kaszubach nie jest problemem. Cały region posiada dobrze wyposażoną bazę noclegową. Warto jednak zwrócić uwagę na mniejsze miejscowości, które obok coraz lepszych warunków zakwaterowania posiadają jeszcze jeden argument za ich wyborem, a mianowicie cenę noclegu. Wystarczy wpisać w przeglądarkę internetową hasło “noclegi Borsk”, by przekonać się nie tylko o tym jak bogata jest baza noclegowa w tej niewielkiej miejscowości ale także, jak tanie są tu noclegi (info. -> w meteorze).

Jednak nie tylko cena noclegów w Borsku przemawia za tym, by właśnie tę miejscowość wybrać na bazę wypadową do uprawiania sportów zimowych. W niedużej odległości do tej niewielkiej wsi znajdują się bowiem atrakcyjne ośrodki narciarskie, które oferują pełnię możliwości dla fanów zimowego szaleństwa. Większość z nich znajduje się w odległości, która można pokonać w ciągu godziny. Takie miejsca, jak Wieżyca, Trzepowo, Przywidz czy Amalka to idealne punkty zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarzy. W niektórych z ośrodków można skorzystać także z innych atrakcji, takich jak choćby snowtubbing.

Sam Borsk jest natomiast świetnym miejscem na to, by uprawiać tutaj narciarstwo biegowe. Przez miejscowość przechodzi bowiem wiele szlaków turystycznych, które łączą się z większymi i bardziej popularnymi ścieżkami. Tym samym to świetne miejsce na początek i koniec wyprawy biegowej na nartach.
Jezioro Wdzydze, nad którym leży Borsk znajduje się w strefie mikroklimatu, który sprawia, że zostaje ono skute lodem nieco szybciej i przez dłuższy okres. Dodatkowo warstwa zamarzniętej wody jest na tyle gruba, że można spokojnie korzystać z tafli na potrzeby łyżwiarstwa. Na terenie byłego lotniska zostało otwarte sztucznego lodowisko, które zapewni większe bezpieczeństwo i równie dobrze warunki do jazdy na łyżwach, oraz innych zabaw na świeżym, zimowym powietrzu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz