Co warto zobaczyć w okolicy Poddąbia

Stosunkowo mała znana miejscowość pomiędzy Ustką a Rowami, jaką jest Poddąbie, z pewnością zasługuje na uwagę. To przepiękne miejsce, gdzie można spokojnie wypocząć na łonie natury, a przy tym nie będziemy wcale skazani na nudę. Miejscowość jest pięknie położona na pofałdowanym terenie wśród lasu, przy wysokich klifach. Zaledwie kilka kilometrów dzieli ją od wejścia na teren Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie. Warto wybrać się tam, przy okazji bowiem zobaczyć możemy także położoną na wydmie latarnię morską. Charakterystyczne dla Poddąbia i okolicy są wysokie klify.

Idąc na wschód wzdłuż wybrzeża, w kierunku Rowów, ścieżką prowadzącą wzdłuż klifu, natrafimy na leśne polany, skąd roztacza się rozległy widok, siedliska jeżyków budujących swoje gniazda w zboczach klifu, a także stanowisko na paralotnie, popularne ze względu na dobre warunki do startu. Na wysokości miejscowości Dębina znajdziemy punt widokowy, z którego zobaczymy obszar nazywany Kamieniskiem, gdzie zobaczymy przybrzeżne głazy, wśród których często zatrzymują się przyniesione przez morskie fale bursztyny i skamieniałości. Z drugiej strony wioski, w kierunku Ustki, przy jej granicy stoi skupisko dębów, od których miejscowość zaczerpnęła swoją nazwę. Dalej natrafimy na wąwóz, gdzie dawniej stała wioska ziszczona przez sztorm, Wydmę Orzechowską ze ścieżką przyrodniczą i wieżą obserwacyjną.

W otaczających miejscowość lasach spotkamy też głazy narzutowe, z którym wiążą się różne miejscowe legendy oraz tajemnicze kamienne kręgi sprzed kilku tysięcy lat, których pochodzenie archeolodzy przypisują skandynawskiemu plemieniu Gotów. Kiedy poznamy już wszystkie tereny dzikie i tajemnicze, podczas spacerów wzdłuż wybrzeża możemy dotrzeć pieszo do Ustki lub do Rowów, zatrzymać się tam na parę chwil i wrócić tą samą drogą. Obydwie miejscowości mają znane i popularne plaże, ale ta w Poddąbiu, piaszczysta i szeroka, jest niezwykła z tego względu, że bardzo rzadko panuje tutaj tłok, możemy więc wypoczywać swobodnie. W tej niewielkiej miejscowości znaczną część zabudowań stanowi baza noclegowa {znajdziesz na stronie: Meteor podstrona Poddąbie}. Stałych mieszkańców jest niewielu, zajmujących się rybołówstwem lub utrzymujących się z sezonowej turystyki. Oprócz tego, że znajdziemy tutaj wygodne pensjonaty, domy wczasowe, wille do wynajęcia i domki, wiele jest też pokoi w prywatnych domach oferujących noclegi. Poddąbie wydaje się być miejscowością uśpioną, która budzi się do życia wraz z przyjazdem pierwszych wczasowiczów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Co warto zobaczyć w okolicy Poddąbia

  1. Zosieńka pisze:

    Śliczna, spokojna miejscowość, warto tam się udać!

Dodaj komentarz