Co można zwiedzić w Krakowie?

Macie ochotę na spędzenie czasu w nowym, inspirującym, niestandardowym miejscu? Zapraszamy do odwiedzenia przepięknego Krakowa i Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Może być to to wspaniałe urozmaicenie standardowej wycieczki do Grodu Kraka. Zamawiajcie więc noclegi w starej stolicy Polski i bawcie się we wspaniałym miejscu. Kraków zaprasza i oferuje noclegi dostępne na każdą kieszeń i jest ich na tyle dużo, że można przyjechać w ciemno (lista noclegów tu: ).

Ogród Doświadczeń to miejsce dla dzieci, młodzieży i rodziców, gdzie można poznać zagadnienia z dziedziny fizyki w bardzo praktyczny sposób. Został on utworzony w dwa tysiące siódmym roku przez Muzeum Inżynierii Miejskiej. To pierwszy tego typu park w Polsce, który jest wzorowany na Polu Doświadczeń Zmysłowych, który znajduje się w Norymberdze i paryskim Parku Nauki i Techniki La Villette. Prawa fizyczne i prawa przyrody są przedstawione za pomocą wielu elementów, takich jak huśtawki, które ukazują działanie siły grawitacji czy równoważnie, obrotowe tarcze oraz trampoliny. Wszystkie stanowiska można podzielić na trzy typy. W pierwszym uczestnik odczuwa skutki doświadczania na sobie, w drugim rozpoczyna doświadczenie i obserwuje jego dalszy tok i w trzecim – badacz jest obserwatorem, gdzie doświadczenie jest przeprowadzane przez przewodnika. Mieliśmy do czynienia z eksponatami, takimi jak oddychający prostokąt, telegraf akustyczny, koło spiralne, kołyska Newtona, luneta obserwacyjna, dwa zwierciadła prezentujące efekt nieskończoności czy skrzynie do pchania i ciągnięcia. Przewodnicy zatrudnieni w tym miejscu, z ogromną kreatywnością wprowadzają w świat fizyki. Są oni ekspertami w swojej dziedzinie. Można swobodnie zadawać im pytania, z pewnością będą próbowali wyjaśnić w najbardziej klarowny sposób wszelkie zagadnienia, które was nurtują.

Tego rodzaju miejsca są idealne na przeprowadzanie zajęć z fizyki lub przyrody. Wszystkiego można doświadczyć na własnej skórze, co sprawia, że nauka przychodzi łatwo i dużo szybciej można zapamiętać potrzebne treści. Zachęcamy do przybywania do Krakowa, bo jak widać to miasto ciągle się rozwija i ma w swojej ofercie turystycznej pełno ciekawych opcji. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w internecie – zarówno na temat biletów, jak i noclegów potrzebnych, kiedy przyjedziecie tutaj na dłużej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz